Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Последно: Разрешено или забранено?
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
sisira
Попаднах на субтитри, които започват и завършват така:

<b>UNACS TEAM
Отбор Субтитри Замунда нет</b>

И това породи у мен няколко въпроса.
Унакс тайм, или Отбор субтитри Замунда, кой всъщност? След като съм в страницата на Унакс, по си мисля, че са тяхни, но все пак...защо пише и Замунда нет?
Някога ми беше казано, че в субтитрите не може да се слагат каквито и да са линкове или сайтове. Последно: Разрешено или забранено?
Или, разрешено, но не за всички? Направо ме объркахте с тези субтитри smile.gif Уточнете последно, кой може да слага сайтове, кой не може, кой има привилегии и кой няма, защото ако ни се полагат и на нас обикновенните Мембер, защо да не ги използваме и ние?
Pandora
Забранени са линковете. Имена на отбори няма причина да бъдат забранени. А Отбор Субтитри Замунда нет могат да пишат само членовете на въпросния отбор.
sisira
То е ясно, че само членовете на отбора могат да го опоменават, но до колкото разбирам всеки може да създаде извън сайтът Унакс където и какъвто отбор поиска, и след това може да го опоменава в субтитрите тук. Така излиза.
Bad_Nick
Всеки преводач има право да изпише в своите субс всички отбори, в които участва. Въпрос на личен избор.
Както и Пандора ти каза, линковете към тракери са забранени при нас.
sisira
Интересно. Значи ако който и да е напише в субтитрите си: Отбор "еди-кой си тракер" тези субтитри ще бъдат допуснати,
защото съм чувала, че с разни имена са били трити, но щом казвате че може, не би трябвало занапред да бъдат отстранявани.
Май давате възможността на всеки да рекламира по този начин който тракер си иска.
parler
Цитат(Pandora @ 17 Mar 2013, 08:58 AM) *
Забранени са линковете. Имена на отбори няма причина да бъдат забранени. А Отбор Субтитри Замунда нет могат да пишат само членовете на въпросния отбор.


Така си е, но не съвсем. На мен лично ми триха субтитри с подобни надписи...
Bad_Nick
Цитат(parler @ 17 Mar 2013, 11:38 PM) *

Така си е, но не съвсем. На мен лично ми триха субтитри с подобни надписи...

Какви надписи си писал?
Planet_Rocker@or*Die
Помня, че имаше проблем с така наречената "скрита реклама". Която беше примерно на 300 субтитара, 301-вият субтитър беше с име на торент тракер или сайт.
Ако не ме лъжи паметта. Но такова нещо като забрана за изписване на "Отбор еди си кой" няма.
parler
Цитат(Bad_Nick @ 17 Mar 2013, 11:50 PM) *
Какви надписи си писал?


Името на филма и после, че е превод за zamunda-bg.org
Сега да не ме изплющите за спам?
Bad_Nick
Цитат(parler @ 18 Mar 2013, 10:49 PM) *
Името на филма и после, че е превод за zamunda-bg.org
Сега да не ме изплющите за спам?

Във форума обменяме мнения. Който спазва правилата, няма от какво да се притеснява. Няма да те изплющим smile.gif

В твоя случай си посочил линк към тракер, което е забранено. Въпреки, че си объркал линка.
ilievvli
Офтопик: Не е сбъркал линка, има и такова чудо. smile.gif
technoboy
Някои хора май не правят разлика между ТРАКЕР и ОТБОР, а?
Както казаха колегите, когато членувате в даден ОТБОР, никой не ви забранява да слагате неговото име,
но ако има име или линк към тракер, тогава вече няма да ви огрее.
Pandora
JJD, баш политиката не подхващай. tongue.gif Свобода в демокрацията няма, а има правила, за да се защитят правата и интересите на хората. И естествено никой не е доволен, че има права, а не свобода.
За да не ми се налага да се самобанна, да поясня, ако някой не е разбрал, че не говоря за политика.
sisira
Цитат(technoboy @ 18 Mar 2013, 10:36 PM) *
Някои хора май не правят разлика между ТРАКЕР и ОТБОР, а?
Както казаха колегите, когато членувате в даден ОТБОР, никой не ви забранява да слагате неговото име,
но ако има име или линк към тракер, тогава вече няма да ви огрее.


Аз май пак малко недоразбрах, "ако има име или линк към тракер,тогава вече няма да ви огрее"
Отбор Замунда нет е име на отбор, в което обаче е включено име на тракер, би трябвало да го тълкувам и като забранено и като разрешено?
Разликата между отбор и тракер всички я знаем добре, но всеки, както в Замунда, може да кръсти отбор на името на тракер.
Или може би трябва да го тълкуваме така:
Отбор Замунда нет-Разрешено
Замунда нет-Забрабранено?
E-Tle
Отбор Замунда съществува от години, може би още отпреди разделението на сайтовете. wink.gif
А това човек в колко отбора членува и откъде са, без значение е.
sisira
E-Tle, ако се бях вгледала по-рано в подписът ти, изобщо нямаше да да създавам тази тема. Явно всичко, което не започва с www е разрешено.
А от темата стана ясно, че не е ничия привилегия, а е за всички.
Аз няма да го използвам, не мисля, че потребители на някой сайтове трябва да са с привилегии пред други, както очевадно се показва в много от описанията,
но пък за който иска да го ползва нека се знае-Рзарешено е!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.