Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: На коя заму*да се доверихте?
subsunacs.net - Форуми > Други > Дискусии
Planet_Rocker@or*Die
Откривам голям (конферентен) чат по наболялата тема... biggrin.gif Всички новини, клюки и т.н.
Нека говорилнята започне... сега...! biggrin.gif offtopic.gif read.gif
0ld SCho0l
За тези, които не са разбрали, ако има такива, ето поста на администратора mamata:

http://store.picbg.net/pubpic/57/E6/c5ffac7479da57e6.jpg
technoboy
Като гледам гласовете, явно се намират още неориентирани.
Pandora
На началната страница на se си пише всичко необходимо, за да вземем решение:
Не са слухове и не е майтап - Zamunda ни беше открадната. Съзирамe иронията в това и след време ще се усмихвамe на сполучливите вицове по темата, но сега не ни е смешно.
Дълго време изграждахме защита срещу външни атаки, но пропуснахме да се вгледаме в себе си - грешка която без малко не ни уби и от която дълго ще се възстановяваме.
На 11.04 администратор break имайки достъп до email - а с който се управлява домейна Zamunda.net го прехвърля на друг собственик. Администраторът разполага също с достъп от най-високо ниво до сървърите на Zamunda и копира цялата ни база данни на свои машини. Копирането е поетапно и завършва на 13.04 срещу 14.04 с пълното изтриване на старите сървъри и унищожаване на бекъпите. С това превземането на сайта почти привършва. Остава да прекрати достъпа на модераторите до ресурсите и да изтрие Топ - администраторите. Край!
В сайта видимо нищо не се променя, сътресенията се отдават на поредната нестабилност и единственото, което в началото прави впечатление са безброй постове във важните теми, които греят с "Автор - непознат", тъй като са правени от изтритите администратори.
До този момент никой официално не знае за подмяната. Екипът на Zamunda осъзнава това в ранните часове на 14.04, но вече е късно да се направи каквото и да е.
Въпреки, че на пръв поглед в присвоения сайт всичко е нормално, въпроси все пак възникват, особено след включването на разни "екстри" за които е известно, че Екипът е категорично против. Тези нелогични промени предизвикват въпроси и най-накрая узурпаторът пуска тема и свое становище във форума на Ъплоудерите в откраднатия сайт:

break
"Здравейте приятели, Искам да ви попитам, как може да откраднеш или хакнеш нещо, което си създал? Вярвам много от вас не са доволни от управлението на сайта в последно време. Да не говорим за началническото поведение, без да сте длъжни на никого. Не ми харесва как група хора се възползват от вас. Не ми харесва как се пропиляват възможностите на сайта. Колкото и да ви убеждават, че няма начин тази машина да заработи в пълните и възможности, азз мога да ви кажа, че това е лъжа. Има начини и то стотици начини да заработим безпрепятствено. Най-малко трябва да се съмнявате, че това което се случва е с цел да се срине сайта. Напротив, съвсем друга е идеята, и е напълно изпълнима. Възможни са прекъсвания и проблеми със зареждането, това го е имало преди, но скоро ще е история. Постоянно качване/триене, предполагам е повече от досадно, е по-горе обясних колко всъщност начини има да се реши и този проблем! Оставям нещата във ваши и наши ръце, пък вие изберете."

Така признавайки стореното, опитва да търси подкрепа, което изиграва лоша шега. Подкрепа няма! Ъплоудери, ВИП и потребители започват да разменят съобщения и масово да се оттеглят от присвоения сайт. Преводаческите сайтове, категорично отказват техните субтитри да стоят в откраднатата Zamunda. Тези неща са началото на края и стават причина да се наложат буквално шизофренични ограничения, сред които забрана за изпращане на съобщения. Започва безпрецедентен "спам" чрез персонални системни съобщения до всички потребители, виждайки пълното си безсилие да скрие истината. А истината е, че Zamunda се възстанови от пепелта на домейн ZAMUNDA.SE и веселяшкото Zelka.org.
За щастие, бившия колега break не знае, че базата се записва на още едно място. Това ни позволи, макар и трудно да възстановим още вчера, голяма част от унищожения сайт.
Благодаря, че ни последвахте.
Екип
velito1978
Ако се появи още една, ще стане още по-добре. tongue.gif
uporit
Хората, които гледат филмите и сериалите не ги интересува от къде ще ги свалят, важното е да са с читави субтитри. Бих се радвал и в сайт на остров
Тамбукту да видя мои субтитри, така че все едно на коя замунда ще ги качват. Превеждаме за тия 95% от хората, които нямат пари за кино, нямат кина в градовете си и нямат пари за HD телевизори и гледат филмите на компютрите си. Плюс глухите и глухонемите, които не чуват дублажа по телевизиите,
когато дават някой филм.
Planet_Rocker@or*Die
Ами дали сега като няма Екип .нет е безопасна за теглене? Понеже не съм много на "ТИ" по скоро съм на малко "вие" с поддръжката на сайтове, та дали има възможност жандармерията да хакне .нет. Че тя сега е като кораб без екипаж, а няма ли екипаж няма кой да зарежда бомбите biggrin.gif
Paincoster
Аз към този момент не сийдвам за нито една от двете. Не мога да преценя какво става, но клоня сериозно към SE.
Лошото е, че това го знаят страшно малко хора, защото трафикът в .NET продължава да е толкова голям, а трафикът в .SE е миниатюрен в сравнение, или поне така изглежда като гледам торентите.
Наистина не мога да преценя, но не желая да толерирам кражбата на сайтовете, колкото и да е иронична ситуацията.
rohypnol
Цитат(Planet_Rocker@or*Die @ 18 Apr 2013, 01:44 PM) *
Ами дали сега като няма Екип .нет е безопасна за теглене? Понеже не съм много на "ТИ" по скоро съм на малко "вие" с поддръжката на сайтове, та дали има възможност жандармерията да хакне .нет. Че тя сега е като кораб без екипаж, а няма ли екипаж няма кой да зарежда бомбите biggrin.gif

Щом break е кодера на замунда, точно .net няма как да я хакнат.Т.е винаги има как, но реално погледнато само той си знае уязвимостите в .php кода, така че ако е решил и се хване, самия той може да "хакне" .se
rudyb
Хакване надали, но знам едно - човек, който е предал приятелите си, при първия натиск ще предаде и потребителите, и ъплоудерите.
И ако си мислите, че няма как да го намерят и да го натиснат съответните органи по света и у нас, лъжете се. Като гледам какви ъпове събира, сто процента ще настъпят котето по опашката и ще последват сигнали... сега е безвластие в България, но утре? За стария екип на тракера могат да се кажат доста критични думи, но едно е факт - не предаде на Я.К. никого.
haskotoo
Само дето не е в България.
Bad_Nick
Цитат(rudyb @ 19 Apr 2013, 10:54 AM) *
Хакване надали, но знам едно - човек, който е предал приятелите си, при първия натиск ще предаде и потребителите, и ъплоудерите.
И ако си мислите, че няма как да го намерят и да го натиснат съответните органи по света и у нас, лъжете се. Като гледам какви ъпове събира, сто процента ще настъпят котето по опашката и ще последват сигнали... сега е безвластие в България, но утре? За стария екип на тракера могат да се кажат доста критични думи, но едно е факт - не предаде на Я.К. никого.

Съгласен съм. Старият екип има много трески за дялане, но те са хората, които създадоха замунда, а бяха нагло обрани.
parler
Аз ги виждам и двете до края на месеца "Оut of service". Де има един лаф: Кой е**л, е**л... кака се ожени. smile.gif
naruto
И тук ли бре?! ohmy.gif Какво сте се развълнували за администрацията на даден тракер?
Planet_Rocker@or*Die
Малко или много сайтовете за субтитри са свързани с торент тракерите. Та за това я има тази тема и тук.
naruto
Тракери има хиляди. Едва ли се пуска тема за всеки с някви проблеми? А и в случая не се закрива такъв а се открива нов та не виждам проблем за кой да е потребител.
А вътрешните драми касаят единствено ръководството им. Остава да почне да се коментира и кой с кого е спал и съвсем ще опростее темата.
Pandora
Потребителите може да не ги касае, но тук сме преводачи. Работата на преводачите и ъплоудърите донякъде е обща. А тракерът не е мъничък, та да не се обсъжда. Никой не е длъжен да заема страна или пък да пише в темата, така както аз не ходя из форуми за спортни коли - не ме бърка, следователно не се занимавам.
naruto
Пандора преводачите са безценни за региона си. Човек които години е изучавал език и после е седнал да превежда без пари.
Докато ъплоудър може да е всеки. Виж да закупиш нещо и да го споделиш е малко по различно от това да преточваш от международните тракери файлове.
В случая обаче не става дума за тях а за конфликт на интереси в ръководството на някъв тракер или иначе казано пари.
Някой хора ще са назад с приходите за известно време но едва ли има отношение към subsunacs. Всъщност може би хората най-накрая ще научат че субтитри се качват тук.
Pandora
naruto, само че сега нет преточва не само тракер файлове, а и преводите на хората, които с часове се мъчат, като даже трият имената на преводачите.
naruto
А ето това вече е въпрос които ви касае. Може би трябва да се направи черен списък за подобни тракери но не знам как ще помогне.
sisira
"А тракерът не е мъничък, та да не се обсъжда."
Май видяхме, че никой не може да бъде достатъчно голям.
`max
Защо няма отговор "На нито една от двете"? hmm.gif
Planet_Rocker@or*Die
Цитат(`max @ 23 Apr 2013, 09:33 AM) *
Защо няма отговор "На нито една от двете"? hmm.gif

Fixed... Забравил съм.
uporit
Цитат(фишер @ 24 Apr 2013, 09:45 PM) *


Тези двамата явно са членове на БСП, 10 минути да говориш и нищо да не кажеш. Прилича ми на случката, когато поканили инженери да коментират проблемите на селскостопанските работници в борбата им с колорадския бръмбър. Кузма Прутков е казал- Дори когато говори глупости човек има замислен вид. Без коментар.
А колкото до темата, тя се измести в полза на това, дали може да се хакне сайта или не. Ама карай да върви.
dijon
Като гледам броя сийдъри в двете заму*ди, .se имат по-малко дори от енер**и торентс. Жалко, но факт.
wraith
Цитат(dijon @ 3 May 2013, 09:54 AM) *
Като гледам броя сийдъри в двете заму*ди, .se имат по-малко дори от енер**и торентс. Жалко, но факт.

От друга страна сийдът в .SE е пъти по-голям от .NET. Опитах да тегля Voyager от .NET - не успях. От .SE тръгна с 500К, което ми беше тогава наличната връзка.
Tigermaster
.NET.
Сори. Нито ми дреме за вътрешните им дрязги, нито им вярвам. Фактът е, обаче, че .NET има в пъти повече сийдъри за старите неща, което е най-важното.
Darth Sauron
Леле няма ме няколко месеца и свет' свършил biggrin.gif
Колкото до .SE то от близо 3/4 години го има, но никога не съм влизал,
иначе съм забелязвал в Google линкове към него.
Аз си оставам верен, само на торент сайтовете, които ме
зарибиха от началото. Линкос/Замунда.нет и АренаБГ.
technoboy
Как така "не си влизал от 3-4 години в .se", след като беше създаден преди месец?
kakoytou
Цитат(technoboy @ 9 May 2013, 09:21 PM) *
Как така "не си влизал от 3-4 години в .se", след като беше създаден преди месец?

И аз се сещам, че преди време съм засичал този домейн - zamunda.se, затова не ми беше толкова чудно когато разбрах за цялата врява около замундите. На 99% съм убеден, че домейнът .se не е от преди месец, може тогава да е съживен отново, но екипът отдавна го имаха в предвид. wink.gif
Darth Sauron
Цитат(technoboy @ 9 May 2013, 09:21 PM) *
Как така "не си влизал от 3-4 години в .se", след като беше създаден преди месец?


Май не прочете - никога не съм влизал, а и
домейна съм го виждал в търсачките замунда.се
или нещо такова, но ги имаше и двете.
Катя
Не знам, но поне да си крият данните като регистрират домейн: http://who.godaddy.com/whois.aspx?k=F6XpH6...prog_id=GoDaddy

biggrin.gif biggrin.gif
Phoenix
Цитат(Катя @ 11 May 2013, 11:02 AM) *
Не знам, но поне да си крият данните като регистрират домейн: http://who.godaddy.com/whois.aspx?k=F6XpH6...prog_id=GoDaddy
biggrin.gif biggrin.gif


available: " Zamina.com $835.00* " hah

Чета, чета тука и се чудя каква толкова голяма драма е тази Замунда. Нито е единственият сериозен тракер в България, нито са се свършили добрите тракери на света. От този разкол и създаване на една камара домейни не печелят потребителите, не печелят преводачите, нито най-малко пък печели самата Замунда. Напротив, губи и то много, ако и някой да си мисли, че ще спечели. Историята винаги е показвала, че такива разцепления и разделения са правили една сила по-слаба, заслабваща и накрая угасваща. Сложили сме си една много хубава сентенция дори на сградата на парламента, а винаги си е оставал само с пожелателен характер. На всички нива от живота си сме така и докато не осъзнаем, че правилният път е точно обратния, никога няма да се научим да градим. Отговорих на въпроса и не крия, че не съм избрал нито една от двете. След разцеплението нямам доверие на никоя от тях за личните си данни, правата и всичко. Преди ползвах тракера активно, след този случай не съм, а и едва ли.
Planet_Rocker@or*Die
Хаха това за девиза на държавата ни ми хареса. Според мен почти всички девизи, на която и да е държава, е нещо като мираж. Един вид народът се цели към него, ама то не съществува...
Пример е френският девиз "Свобода, Равенство, Братство" Нито едно от тези неща не съществува, но политиците ги използват много често. biggrin.gif
Phoenix
Много добре го илюстрира как стоят нещата, макар че в лозунга "Свобода, Братство и Равенство" съжителстват взаимоизключващи се понятия, нещо като невъзможна идеологическа коалиция за свободата и равенството, но с еднакво виждане за "братството". biggrin.gif То цяла България е истинска палитра от "домейни", а ние, Замунда и т.н. е просто част от всичко това.

Извинете ме за отклонението, колеги. smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.